Centrum turystyczne Kowalska

 
  Kurs walut: USD: 0 EUR: 0 CHF: 0 GBP: 0 • Dzisiaj imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Wybierz oferty:


Lato

Zima

Hity cenowe

Dla singliTerminy od: 2024-05-18
Ceny od: 450 zł
Kraj: CZECHY
Miejsce: LITOMYŚL – BOUZOV - TWIERDZA SPILBERK - BRNO - OŁOMUNIEC
CZECHY - MORAWSKIE PEREŁKI

CZECHY - MORAWSKIE PEREŁKI
LITOMYŚL – BOUZOV -  TWIERDZA SPILBERK - BRNO - OŁOMUNIEC
18-19.05.2024
KOSZT - 450,00 ZŁ/OS.


MORAWSKIE PEREŁKI

 

 Ołomuniec - miasto pałaców , kościołów i barokowych fontann. W Rynku znajduje się oszałamiająca, licząca 32 m. wysokości Kolumna Trójcy Przenajświętszej, zabytek UNESCO. Podobnej kolumny nie znajdzie się nigdzie indziej w świecie. W kościele Św. Maurycego można posłuchać dźwięku największych organów w Europie Środkowej, będących dziełem wrocławskiego mistrza Englera.

Bouzov- to miejsce popularne wśród filmowców. W żadnym innym zamku nie nakręcono tylu bajek filmowych ile powstało w romantycznym Bouzovie. Imponujący zamek z XIV w. leży w malowniczym krajobrazie regionu Litovelsko. Miłośnicy niecodziennych wrażeń znajdą coś dla siebie w historycznym obiekcie ale też w ścisłym sąsiedztwie zamku. Jego osobliwością jest olbrzymia drewniana budowla konia trojańskiego o wysokości 15 m i masie 55 ton. 

Brno - Południowomorawska metropolia łączy historię. nowoczesną architekturę, kulturę i życie nocne. Nad miastem czuwa Katedra św. Piotra i Pawła. Natomiast w Zamku Spilberk znajduje się wiele różnorodnych ekspozycji: kazamaty z ciemnymi celami, sala tortur, cele znanych więźniów, barokowa apteka, wieża widokowa. Berneńskie podziemia poprowadzą Państwa kilka metrów pod ziemią do labiryntu tajemniczych zaułków średniowiecznych korytarzy i piwnic.

Litomyśl- piękne sgraffito, wspaniałe elewacje, arkady, romantyczny ogród i tajemnicze podziemia - to są tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić pałac w Litomyślu. Reprezentacyjna siedziba rodu Pernsztejnów to jeden z najpiękniejszych przykładów stylu renesansowego w Czechach i wywoła ogromne wrażenie na każdym kto doceni czystość stylu. Wszystko to doprowadziło do wpisania kompleksu do rejestru dziedzictwa światowego UNESCO.  

RAMOWY PROGRAM :
1 dzień: Wyjazd z Wrocławia ( ul. Sucha, Dworzec PKS ) o godz. 5.00. Przejazd do Litomyśla - miasta słynącego z określenia „Europejskie kwitnące miasto“. Piękne sgraffito, wspaniałe elewacje, arkady, romantyczny ogród i tajemnicze podziemia - to  tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić pałac w Litomyślu, znajdujący się od 1999 roku na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie miasta i pałacu. Przejazd do wsi Bouzov. Znajdujący się tutaj zamek jest jedną z największych i najczęściej odwiedzanych atrakcji Moraw. Jego romantyczny wygląd sprawia, że często jest on wykorzystywany  jako plan filmowy. Kręcono tu sceny m.in. do popularnego w Polsce czechosłowackiego serialu Arabela. Zwiedzanie zamku jedną z tras. Przejazd do Brna, zwiedzanie: Stare Miasto (Zelný Trh z fontanną Parnas i náměstí Svobody), Stary Ratusz, plac Wolności, przy którym znajdują się pałace mieszczańskie. Przejazd do hotelu w okolice Brna. Zakwaterowanie. Nocleg.


2 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do zamku i twierdzy Špilberk. Zwiedzanie Kazamatów ( najstraszniejszego więzienia w monarchii habsburskiej i ekspozycja barokowej architektury fortyfikacyjnej i więziennictwa ) - ciemnych lochów, gdzie odsiadywali swoje wyroki więźniowie.  Przejazd do Ołomuńca- historycznej stolicy Moraw. Spacer po zabytkowym centrum miasta- unikalna na skalę europejską kolumna Trójcy Świętej (wpisana na listę UNESCO), ratusz ze wspaniałym zegarem, barokowe fontanny, Pałac Biskupi- oficjalna siedziba biskupów i arcybiskupów ołomunieckich, katedra św. Wacława. Czas wolny na obiad. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI :
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie (ok. 800 CZK/os.).

Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 15 zł/os.

ŚWIADCZENIA :

ZAKWATEROWANIE : 1 nocleg w hotelu 3* w Brnie (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami )
WYŻYWIENIE :  śniadanie ( bufet )
PRZEJAZD  autokarem (klimatyzacja, wc, dvd)
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE NW ( do 10000 zł ) i KL ( do 10000 Euro)
FUNDUSZE TFG ( 2 zł ) i TFP ( 2 zł )

ZAPRASZAMY Z BIUREM ELTUR WROCŁAW
Słowa kluczowe określające tematykę strony: biuro podróży Środa Śląska, last minute Środa Śląska, wycieczki Środa Śląska, bilety lotnicze Środa Śląska, wakacje Środa Śląska, wczasy Środa Śląska, agencja turystyczna Środa Śląska, turystyka Środa Śląska, bilety autokarowe Środa Śląska, podróż, urlop, zielone szkoły, zimowiska, obozy młodzieżowe, Wrocław, Legnica, Lubin, Trzebnica, Strzegom, Chojnów, Złotoryja, Oleśnica, Oława, wakacje, wypoczynek, biuro podróży, agencja turystyczna