Centrum turystyczne Kowalska

 
  Kurs walut: USD: 4.55 EUR: 4.68 CHF: 4.83 GBP: 5.54 • Dzisiaj imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

Wybierz oferty:


Lato

Zima

Hity cenowe

Dla singliTerminy od: 2022-08-25
Ceny od: 999 zł
Kraj: POLSKA
Miejsce: WARSZAWA
Sen o Warszawie - WYJAZDY POTWIERDZONE

SEN O WARSZAWIE    


25-28.08.2022 - 999 ZŁ/OS.   - WYJAZD POTWIERDZONY
15-18.09.2022 - 970 ZŁ / OS.  - WYJAZD POTWIERDZONY

(dojazd z Wrocławia - 150 zł) 


Program
1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Warszawy w godzinach południowych i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które w nowoczesny sposób pokazuje 1000 lat dziejów polskich Żydów, ich historię, obrzędy, cykle życia wynikające z judaizmu, czas Holokaustu i odradzania życia po wojnie. Obiekt usytuowany został w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej i zachwyca pełną symboliki architekturą. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Następnie udamy się do Pałacu Kultury i Nauki – najwyższego budynku i symbolu Warszawy. PKiN został wzniesiony w latach 1952-1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Mieszczą się w nim m.in. teatry, muzea, kino, basen, sala koncertowa. Wjedziemy windą na taras widokowy, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd na plac Teatralny ze wspaniałym gmachem Teatru Wielkiego, gdzie mieści się największa scena operowa na świecie. Następnie udamy się na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odwiedzimy Grób Nieznanego Żołnierza. Potem powędrujemy Krakowskim Przedmieściem, gdzie zobaczymy: pomnik Mikołaja Kopernika, stojący przed klasycystycznym pałacem Stanisława Staszica, kościół św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina, Uniwersytet Warszawski, pomnik Bolesława Prusa, Hotel Bristol, Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza. Udamy się też na plac Zamkowy, by zobaczyć najstarszy świecki pomnik w Warszawie – kolumnę króla Zygmunta III Wazy. Następnie odwiedzimy Zamek Królewski. Będziemy zwiedzać z przewodnikiem odbudowaną ze zniszczeń wojennych dawną rezydencję książąt, królów i prezydenta RP. Zobaczymy tu nie tylko piękne zamkowe wnętrza ale przede wszystkim wiele cennych dzieł sztuki, m.in.: obrazy Rembrandta, Marcello Bacciarellego czy weduty Bernardo Belotta zwanego Canalettem. Po zwiedzaniu czas wolny, a potem zwiedzanie Starego Miasta, które w 90% było zniszczone podczas II wojny światowej, a dzięki doskonałej odbudowie zostało wpisane w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, rynek i uliczki staromiejskie, mury obronne i barbakan, pomnik Małego Powstańca i Jana Kilińskiego. Następnie powędrujemy na Nowe Miasto i Plac Krasińskich. Po drodze zobaczymy m.in. kamienicę, w której urodziła się Maria Skłodowska-Curie, Katedrę Polową Wojska Polskiego, barokowy Pałac Krasińskich, nowoczesny gmach Sądu Najwyższego oraz pomnik Powstania Warszawskiego, wzniesiony w jego 45-tą rocznicę. Na zakończenie dnia odwiedzimy najstarszą warszawską nekropolię – zabytkowy Cmentarz Stare Powązki. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu udamy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Warszawy. Muzeum zostało otwarte w 60 rocznicę wybuchu walk o miasto i jest wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i oddali życie za wolną Polskę i jej stolicę. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Stamtąd przejedziemy na Starą Pragę i poznamy klimat wielokulturowej Pragi. Zobaczymy główną w Polsce Cerkiew Metropolitalną, Katedrę Warszawsko-Praską, żydowską mykwę, pomnik Kapeli Praskiej, zabytkowe kamienice i kultowy bazar Różyckiego, na którym niegdyś można było kupić wszystko, nawet czołg. Czas wolny. Następnie odwiedzimy Stadion Narodowy, którego ciekawa fasada nawiązuje do polskich barw narodowych, przypominając falującą biało-czerwoną flagę. Z punktu widokowego będziemy oglądali trybuny i boisko. Przejedziemy przez zielone i nowoczesne Powiśle, aby poznać nową twarz Warszawy z ciekawymi realizacjami architektonicznymi. Tu zobaczymy (z zewnątrz) Centrum Nauki Kopernik i budynek Biblioteki UW. Na zakończenie dnia udamy się do Łazienek Królewskich – letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Rezydencja zachwyca architekturą i zielenią. Zobaczymy wspaniałe budowle, piękne pomniki i rzeźby: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Biały Domek i Amfiteatr, pomnik Fryderyka Chopina, przy którym odbywają się fortepianowe koncerty oraz Belweder i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy Alejami Ujazdowskimi, obok Kancelarii Premiera Rządu RP, siedzib urzędów państwowych i ambasad, przez plac Trzech Krzyży i rondo gen. Charles’a de Gaulle’a ze słynną sztuczną palmą. Kolacja i nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Wilanowa, gdzie będziemy podziwiać pałac króla Jana III Sobieskiego – wspaniałą barokową rezydencję, bogato zaopatrzoną w cenne dzieła sztuki. Wilanów to jeden z najcenniejszych zabytków polskiej kultury narodowej i jeden z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku. Następnie udamy się do przypałacowych ogrodów. Na zakończenie wizyty w Wilanowie – czas wolny. Wyjazd z Warszawy około godz.13.30
Program fakultatywny
- Warszawa nocą – objazd miasta połączony z wieczornym spacerem po Starym Mieście i pokazem Fontann ok. 35 zł (grupa min. 15 osób).
Świadczenia
Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie**/*** w Warszawie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 kolacje.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Warszawa (ok. 300 km) - ok. 5 godz.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 290 zł.
- programu fakultatywnego.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
ZAPRASZAMYYYY
WYJAZD Z BIUREM ALMATUR

Słowa kluczowe określające tematykę strony: biuro podróży Środa Śląska, last minute Środa Śląska, wycieczki Środa Śląska, bilety lotnicze Środa Śląska, wakacje Środa Śląska, wczasy Środa Śląska, agencja turystyczna Środa Śląska, turystyka Środa Śląska, bilety autokarowe Środa Śląska, podróż, urlop, zielone szkoły, zimowiska, obozy młodzieżowe, Wrocław, Legnica, Lubin, Trzebnica, Strzegom, Chojnów, Złotoryja, Oleśnica, Oława, wakacje, wypoczynek, biuro podróży, agencja turystyczna