Centrum turystyczne Kowalska

 
  Kurs walut: USD: 3.8 EUR: 4.53 CHF: 4.13 GBP: 5.31 • Dzisiaj imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Wybierz oferty:


Lato

Zima

Hity cenowe

Dla singliTerminy od: 2020-03-21
Ceny od: 110 zł
Kraj:
Miejsce: Pszczyna - Polski Wersal
Pszczyna - Polski Wersal

Pszczyna - Polski Wersal

21.03.2020

Ramowy program imprezy:

Zbiórka o godz. 06:45, parking przy Wzgórzu Andersa, ul. Petrusewicza, wyjazd o godz. 07:00. Przejazd do Pszczyny i zwiedzanie z przewodnikiem dawnej rezydencji magnackiej, należącej od połowy XIX wieku do książąt Hochberg von Pless z Książa. Zamek w Pszczynie wzniesiony został około XII wieku przez książąt piastowskich jako gotycka warownia z wieżami, murami obronnymi i fosą, przebudowany w XVIII wieku na barokową rezydencję. W trakcie zwiedzania zobaczymy oryginalne wnętrza mieszkalne z XIX i XX wieku oraz apartamenty cesarza Wilhelma II a w gotyckich piwnicach – zbrojownię. Następnie spacer po Pszczynie nazywanej Perłą Górnego Śląska, gdzie jest: Rynek z XIII wieku z dwupiętrowym ratuszem, Bramę Wybrańców przez którą, wjeżdżali królowie i rodziny książęce a na ławeczce można zobaczyć siedzącą księżną Daisy. Czas wolny i zwiedzanie Skansenu Zagrody Wsi Pszczyńskiej, znajdującej się na Szlaku Architektury Drewnianej.  Wieczorem powrót do Wrocławia. 

Termin wycieczki:    21.03.2020

Świadczenia zawarte w cenie: 
* przejazd autokarem,
* obsługa trasy przez przewodnika,
* ubezpieczenie NNW. 

Cena:  110 zł 
Dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora – cena: 100 zł

UWAGA:
1. cena nie zawiera opłat za bilety wstępu i przewodnika ok. 55 zł.- N i ok. 40 zł – U (ceny z 2019 r.). Bilet ulgowy przysługuje osobom, które ukończyły 65 lat.
2. kolejność zwiedzania może ulec zmianie, szczegółowy program zwiedzania ustala pilot.RASZAMY

ZAPRASZAMY

Słowa kluczowe określające tematykę strony: biuro podróży Środa Śląska, last minute Środa Śląska, wycieczki Środa Śląska, bilety lotnicze Środa Śląska, wakacje Środa Śląska, wczasy Środa Śląska, agencja turystyczna Środa Śląska, turystyka Środa Śląska, bilety autokarowe Środa Śląska, podróż, urlop, zielone szkoły, zimowiska, obozy młodzieżowe, Wrocław, Legnica, Lubin, Trzebnica, Strzegom, Chojnów, Złotoryja, Oleśnica, Oława, wakacje, wypoczynek, biuro podróży, agencja turystyczna