Centrum turystyczne Kowalska

 
  Kurs walut: USD: 3.58 EUR: 4.29 CHF: 3.73 GBP: 4.83 • Dzisiaj imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Wybierz oferty:


Lato

Zima

Hity cenowe

Dla singliTerminy od: 2017-08-12
Ceny od: 1399 zł
Kraj: Niemcy
Miejsce:
Dolina Renu i kraje Beneluxu

Opis oferty

*Prezentowane w serwisie ceny są ruchome. Mogą się różnić od cen katalogowych. Aktualna cena prezentowana jest na stronie.  

W cenie zapewniamy:
zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
wyżywienie BB (śniadania),
4 noclegi,
zwiedzanie według programu,
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
opiekę pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
ubezpieczenie KL, NW: 50 PLN/os.,
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, opłaty wjazdowe, rejsy, koszty przewodnickie i lokalne – orientacyjny koszt 120 EUR(kwota nie podlega rozliczeniu; płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi),
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
wyżywienie w trakcie zwiedzania,
ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.

Zakwaterowanie:
Hotele **/*** na obrzeżach miast, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, TV.


Wyżywienie:
W cenie 4 śniadania kontynentalne. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji za pośrednictwem pilota, koszt jednej obiadokolacji to około 15 EUR/os. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.


Transport:
Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.


Program ramowy:
Dzień 1 - Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Polskę i Niemcy.

Dzień 2 - Przyjazd do Rüssesheim am Rhein, skąd wyruszymy statkiem w rejs po Renie do Koblencji. Po podróży autokarem zrelaksujemy się na pokładzie statku podziwiając najbardziej malowniczy odcinek tej rzeki na terenie Niemiec. Przełom Renu objęty patronatem UNESCO to strome zbocza, nad którymi górują liczne zamki (m.in. największy Burg Rheinfels czy przypominający płynący środkiem rzeki statek – Burg Pfalzgrafenstein), urokliwe winnice i owiana legendami skała Lorelei. Po kilkugodzinnym rejsie odwiedzimy tzw. Niemiecki Róg w Koblencji – malownicze miejsce gdzie Mozela wpada do Renu strzeżone przez ogromny pomnik cesarza Wilhelma. Na koniec dnia wjedziemy kolejką gondolową przerzuconą nad wodami Renu na punkt widokowy obok twierdzy Ehrenbreitstein. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd Doliną Mozeli, nad którą pomiędzy urokliwymi miasteczkami z muru pruskiego i kamiennymi warowniami rozciągają się słynne winnice. Wizyta w lokalnej winiarni i degustacja różnych gatunków mozelskiego wina. Następnie przejazd do jednego z najmniejszych krajów świata – Wielkiego Księstwa Luksemburga i zwiedzanie jego stolicy. Przejedziemy przez nowoczesną administracyjno-finansową dzielnicę Kirchberg z budynkami Unii Europejskiej. Następnie spacerując uliczkami starówki udamy się na spotkanie z gwardzistami pod pałacem książęcym i przespacerujemy się Chemin de la Corniche nazywanym „balkonem Europy” podziwiając widok na rzekę Alzette i dawną robotniczą dzielnicę Grund. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w Belgii.

Dzień 4 - Śniadanie i przejazd do jednego z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych – flandryjskiej Brugii. W trakcie spaceru po starówce odwiedzimy emanujący aurą spokoju beginaż, zobaczymy gdzie powstaje najsłynniejsze piwo w Brugii – Mocny Henryk i dowiemy się dokąd z Włoch wywieziono jedyną pracę Michała Anioła za jego życia. Na koniec odwiedzimy dwa brugijskie rynki: Burg, słynący z najstarszego i najpiękniejszego w Belgii ratusza i Markt z wieżą Belfort – symbolem miasta. Przejazd do Brukseli uważanej za stolicę zjednoczonej Europy. Spacer spod oficjalnej rezydencji belgijskiego monarchy przez Wzgórze Sztuki na wpisany na listę UNESCO Grand Place – geograficzne, historyczne i handlowe centrum miasta, otoczone cechowymi domami w stylu flamandzkiego renesansu. Na koniec poznamy najsłynniejszego mieszkańca miasta – Manneken Pis – siusiającego chłopczyka.

Dzień 5 - Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do holenderskiego Rotterdamu. Wjedziemy obrotową przeszkloną windą na Euromaszt- 185 m. wieżę widokową, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta i okolic (m.in. imponujący most Erazma, ogromnych rozmiarów port tranzytowy). Następnie przejedziemy do słynącego z produkcji fajansu Delftu, gdzie odwiedzimy jedną z tradycyjnych manufaktur ceramicznych. Następnie ruszymy śladami holenderskiego malarza Jana Vermeera w krótki spacer po niewielkiej starówce. Dalej udamy się na wizytę do wytwornej administracyjnej stolicy Holandii – Hagi. Obejrzymy malowniczo ulokowany nad stawem kompleks Binnenhof mieszczący siedzibę dwuizbowego parlamentu. Zobaczymy również miejsce obrad Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dzień zakończymy w Madurodam, gdzie poznamy wierne kopie sztandarowych budowli holenderskich odtworzone w skali 1:25, wszystko w oprawie bujnej zieleni, kwiatów i oczywiście niderlandzkich kanałów.

Dzień 6 - Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Zaanse Schans czyli „wioski na grobli” prezentującej zabytkowe wiatraki, z których słynie holenderska prowincja. W skansenie wspólna wizyta na farmie serowej połączona z degustacją różnych odmian Goudy. Następnie przejazd do miasta sztuki, kanałów i wolności – Amsterdamu. Całodniowe zwiedzanie miasta rozpoczniemy na Kwartale Muzeów. Tam poznamy twórczość Vincenta Van Gogha w muzeum prezentującym imponującą kolekcję jego dzieł i odwiedzimy jedną z najstarszych szlifierni diamentów w mieście. Następnie udamy się na słynny targ kwiatowy, gdzie można kupić cebulki rozmaitych gatunków kwiatów. Słynny amsterdamski pierścień kanałów obejrzymy z pokładu łodzi, która zabierze nas na godzinny rejs. Po zmroku udamy się do owianej legendami Dzielnicy Czerwonych Latarni. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach nocnych.

Dzień 7 - Nocny przejazd przez Holandię i Niemcy. Przekroczenie polskiej granicy w godzinach porannych. Zakończenie imprezy


Dokumenty:
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium krajów Beneluxu jest paszport bądź dowód osobisty.


Waluta:
Walutą obowiązującą w Niemczech oraz w  krajach Beneluxu jest euro.

Skąd- Wrocław 
Termin- 12.08.2017 - 18.08.2017
Organizator- Funclub

Słowa kluczowe określające tematykę strony: biuro podróży Środa Śląska, last minute Środa Śląska, wycieczki Środa Śląska, bilety lotnicze Środa Śląska, wakacje Środa Śląska, wczasy Środa Śląska, agencja turystyczna Środa Śląska, turystyka Środa Śląska, bilety autokarowe Środa Śląska, podróż, urlop, zielone szkoły, zimowiska, obozy młodzieżowe, Wrocław, Legnica, Lubin, Trzebnica, Strzegom, Chojnów, Złotoryja, Oleśnica, Oława, wakacje, wypoczynek, biuro podróży, agencja turystyczna